Aktualne wydarzenia
|
11/6/22

Wydarzenia na świecie (cz.1) - wywiad z Putinem o kryzysie żywnościowym, platforma Aronhome.pl

Komentarz z wyjaśnieniami na temat tego co się tak naprawdę działo i dzieje na Ukrainie

Wydarzenia na świecie (cz.1) - wywiad z Putinem o kryzysie żywnościowym, platforma Aronhome.pl

Poniżej znajdziesz materiał w formie wideo, podkast i automatycznej transkrypcji.

Materiał w formie wideo


Materiał w formie podcast

Transkrypcja odcinka

[00:00:00.330] - Aron
Witam wszystkich. W kolejnym moim filmie na temat wydarzeń na świecie. Chcę pokazać Państwu moje spojrzenie na świat. Każdy z nas może się z tym zgadzać. Może się z tym nie zgadzać. Natomiast chcę pokazać państwu że sprawdzają się przepowiednie które były mówione w marcu w kwietniu kiedy to wszyscy w tym chaosie informacyjnym próbowali zrozumieć o co chodzi z Ukrainą i co będzie dalej działo się na świecie. Mówiłem wtedy że Polacy skupią się na własnym kraju że ten temat Ukrainy po prostu kiedy przyjdzie słoneczna pogoda kiedy przyjdą inne wydarzenia po prostu zacznie być już takim tematem do którego ludzie się przyzwyczaili i które nie do końca ich tak obchodzi. Jak na początku natomiast obchodzi ich to co dzieje się tutaj na świecie. Pokażę państwu to co według mnie będzie na świecie działo się dalej. Natomiast chcę pokazać państwu oczywiście to jacy są politycy i przed czym przestrzegają nas między słowami niektórzy politycy. Będzie oczywiście też kawałek i fragment wywiadu z Władimirem Putinem aby uspokoić pewne nastroje. Natomiast nie w tym praktyczność polityków Zachodu. Będzie pokazana w ten sposób abyście wiedzieli że nie wszystko to co nam mówią jest prawdą i że ludzie zaczynają się budzić z tego letargu amerykańskiej propagandy i zachodniej propagandy.

[00:01:27.160] - Aron
Ale czy to coś da ludziom. Jeżeli politycy ustawiają teraz swoje pionki na szachownicy i tak naprawdę ustawiają nas na szachownicy. I o co chodzi z tymi pionkami. O co chodzi w ogóle z tą szachownicą. Z tymi wydarzeniami na świecie. Zacznę od ostrzeżeń które przyszły tutaj z Watykanu. Franciszek zwrócił się do Polaków mówił o pokoju w Europie. Jak powiedziałem papież Franciszek nie dał się nabrać na amerykańską i zachodnią propagandę bo wiele katolików ma mu za złe. Pytanie brzmi dlaczego ta osoba która reprezentuje tak wiele ludzi nie dała się nabrać a tak wiele katolików chrześcijan na całym świecie dało się nabrać. Może dlatego że papież nie żyje starym systemem komunistycznym nie widzi w Rosji byłego ZSRR nie widzi w Rosji dążenia do tego żeby panować nad całym światem tylko wie o czymś większym. Co planuje Rosja z Chinami. I dlatego ta wiedza pozwala mu przekazywać między wierszami pewne informacje. Było oburzenie na świecie że nie poparł agresję Rosji tylko wręcz powiedział że to jest wina USA i Zachodu że szczeka i głośno pod drzwiami Rosji za co mu się bardzo oberwało. Ale cieszę się że kolejny raz ma odwagę powiedzieć prawdę.

[00:02:42.700] - Aron
Ta prawda nie spodoba się wielu Polakom ale myślę że najwyższy czas aby zrozumieć o co chodzi. Pozdrawiam serdecznie Polaków a szczególnie kapłanów diecezji wrocławskiej którzy przybyli do Rzymu z okazji 25 lecia święceń kapłańskich. Dzisiaj wspominacie świętą Jadwigę królową apostołów Litwy. Fundatorka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas jej kanonizacji święty Jan Paweł Drugi przypomniał że to za jej sprawą Polska zjednoczyła się z Litwą i Rusią. Powierzając się ufnie jej wstawiennictwu. Módlcie się tak jak ona u stóp krzyża o pokój w Europie. Z serca błogosławię. Tutaj są znaczące słowa zjednoczyła się z Litwą i Rusią. Papież doskonale wie że Zachód USA dąży do tego aby ten konflikt trwał jak najdłużej. Papież doskonale wie że kolejnym krajem który powiedzmy w całej tej ustawce może bardzo mocno ucierpieć jest Polska. Dlaczego. Dlatego że w tym momencie to Amerykanie tutaj chcą sobie zrobić poligon o czym zresztą mówiłem. Widzieliśmy ostatnio spotkanie pana Dudy z panem Bidenem. I o czym oni rozmawiali. O tym żeby zakończyć tę całą ustawkę czy żeby ona trwała. Patrząc na to jak wysyłają broń na Ukrainę i patrząc na to jakie korzyści może mieć Polska z przyjęcia Ukrainy do siebie no to nic dziwnego że będą chcieli aby to wszystko trwało.

[00:04:12.050] - Aron
Natomiast retoryka pana Putina się powoli zmienia i widać ewidentnie że jeżeli odrzucą pewną propozycję Rosji w tym momencie ta ustawka rozleje się szerzej. Czyli UEFA chce zobaczyć jak powiedziałem tą nową broń Władimira Putina Rosji i nie obchodzi czy ta broń zostanie użyta w Polsce czy zostanie użyta w Słowacji. Jak powiedziałem Biden ma ochotę rozsypać Europę i czy to się stanie tutaj w Polsce czy w Słowacji czy na Węgrzech. Dla niego jest to wszystko jedno. Nie będą przemawiać przecież USA tylko jeszcze leją tutaj. Dlatego powiedziałem że trzeba być bardzo ostrożnym w tym co się teraz mówi na Rosję bo rusofobia ściągnie do nas poligon i pewne wydarzenia które po prostu spowodują że znów Polacy będą mądrzy po szkodzie. Dlatego papież Franciszek ostrzega Polaków aby modlili się o pokój a nie krzyczeli na Putina na Rosję i tworzyli jedność z Rosją. Natomiast nie tylko papież o tym mówi. Ta retoryka pokoju i zjednoczenia się z Rosją płynie też oczywiście z Rosji w stosunku do Polski. Wiadomo że jest sympatyczna pomiędzy polskimi i rosyjskimi władzami ale czy tak jest na pewno. Posłuchajcie tego co mówi pan Miedwiediew na temat Polski.

[00:05:31.210] - Aron
Miedwiediew niemal codziennie zamieszcza wpisy na telegramie w których straszy użyciem broni jądrowej lub oskarża Zachód o spisek przeciwko Rosji realizowany rękami zmanipulowanych Ukraińców. To nie jest oskarżenie tylko to jest fakt którego większość Polaków i większość Europejczyków nie chce zaakceptować. Przekonuje też że Polska ma zamiar zagarnąć część terytorium Ukrainy aby pomścić rozbiory. W obszernym wpisie z marca tego roku stwierdził między innymi że wszystko co Polska mogła stracić przez swoją patologiczną rusofobię zostało już stracone. Mówi dalej pomimo tego że w naszym kraju nie ma zwyczaju ukrywania nawet najciemniejszych kart naszej wspólnej historii. W Polsce marzą o zapomnieniu o czasach II wojny światowej przede wszystkim o tych radzieckich żołnierzach którzy pokonali faszyzm wypędzili najeźdźców z polskich miast i nie pozwolili wysadzić Krakowa. Wyzwolili więźniów Auschwitz i Majdanka pisał polityk zapewniając jednocześnie że w Rosji nie ma i nigdy nie było nastrojów antypolskich. Dowodem na to ma być wybuch współczucia wśród Rosjan po katastrofie smoleńskiej. Miedwiediew wyraża w tym wpisie nadzieję że Polacy kiedyś sami zrozumieją że współpraca gospodarcza z naszym krajem jest korzystna dla Polaków. Nieodzowne są więzi międzyludzkie. Niezbędna jest wymiana kulturalna i naukowa między miejscami i narodzin Puszkina i Mickiewicza Czajkowskiego i Chopina Łomonosowa i Kopernika.

[00:06:51.220] - Aron
A gdy Polacy to zrozumieją. Pisze Miedwiediew. Najprawdopodobniej dokonają właściwego wyboru na własną rękę bez potrzeby i presji ze strony zagranicznych elit cierpiących na demencję. Myślę że to są bardzo ważne słowa pana Miedwiediewa bo one są słowami które dają nadzieję na to aby po prostu tutaj zadziało się dobrze aby polski rząd polscy żołnierze nie dali się zmanipulować Majdanowi i abyśmy nie stali się właśnie teatrem użycia najnowszej broni. Rosja nie straszy najnowszą bronią. Ona ją posiada w jednym momencie zobaczyć jak kilka lat temu Rosja nie mówiąc nikomu że posiada broń która wyłącza statki wyłącza samoloty. Użyła jej kiedy właśnie Amerykanie i NATO chciało zaatakować Rosję i wywołać wojnę światową. Teraz w tym momencie Rosja znów mówi oficjalnie że posiada taką broń która powinna zatrzymać całą tą inwazję NATO USA i dążenie do trzeciej wojny światowej. Więc kto tu jest dobry a kto tutaj jest zły. Na to pytanie każdy z was musi sam udzielić odpowiedzi. Natomiast pokażę wam coś jeszcze coś co warto zobaczyć. Najpierw pokażę wam czy warto wierzyć zachodnim politykom. Mamy tutaj kolejne rzeczy. Tak daleko Niemcy się jeszcze nie posunęły.

[00:08:13.660] - Aron
To oczywiste kłamstwo w sprawie Ukrainy. Tu mamy artykuł gdzie. Olaf Scholz. Wiele razy żartowałem w moich firmach Olaf prawdę ci powie. Olaf powiedział takie słowa. Faktem jest że Niemcy są jednym z najważniejszych militarnych pomocników Ukrainy. Nikt nie realizuje dostaw na taką skalę jak Niemcy. Tylko niewiele krajów robi bardzo dużo jak Stany Zjednoczone. Ale Niemcy są jednym z krajów które wykorzystują swoje możliwości na bardzo dużą skalę. Olaf powiedział to na Litwie no i oczywiście natychmiast został zaatakowany przez wszystkich bo skłamał. Nic dziwnego że kłamią cały czas więc dla nich kłamstwo jest normą. Okazuje się że badanie Ukraine Support Tracker rejestruje pomoc militarną finansową i humanitarną z 31 krajów w tym państw Unii Europejskiej i grupy G-7. Według tego zestawienia na pierwszym miejscu znalazły się USA pomoc wojskowa o wysokości prawie 14 miliardów euro na drugim Polska półtora miliarda euro a na trzecim Wielka Brytania. Poza podium znalazły się Niemcy 0,6 miliarda euro. Sport został zapięty do narożnika i boksuje na oślep. To co mówisz to oczywiste kłamstwo ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską Daniel Śliwowski ekspert PISM. Jak podkreśla nawet niemieckie instytucje które prowadzą zestawienia dostaw broni do Ukrainy pokazują że Niemcy w czołówce krajów które przekazują broń nie są.

[00:09:35.200] - Aron
I tutaj mamy kolejny przykład tego że co innego mówią co innego robią a ludzie dają się nabrać na to wszystko i tak zwana rusofobia. Dobrze że się wygasa po czym powtarzać się wygasa a potem że coraz więcej ludzi się budzi i zaczyna się o tym oficjalnie mówić. I tutaj np. taki wpis rośnie poparcie działań Putina u naszych sąsiadów. Amerykanie znaleźli winnego. Tu mamy artykuł w którym oczywiście mówi się że retoryka Ameryki i Zachodu jest właściwa. To jak to jest że krążące na Facebooku propagandowe twierdzenia o rzekomym potajemne rozwijaniu broni biologicznej przez Ukrainę potajemnie wiemy że się do tego przyznali. Więc jakie to jest potajemne skoro Amerykanie nie zaprzeczyli a przyznali się do tego że były laboratoria a także podawanie wątpliwości rosyjskiej agresji powodują że w tym prawie 5 i pół milionowym kraju rośnie poparcie dla Putina. W opinii analityków już ponad jedna czwarta Słowaków twierdzi że popiera działania rosyjskich przywódców. To nie tylko w Słowacji popiera się Rosję ale na całym świecie. W Ameryce Południowej w Afryce popiera się Rosję. Tak naprawdę my jesteśmy jedynie na Zachodzie gdzie mamy jedną oficjalną retorykę Zachodu i Ameryki.

[00:10:48.610] - Aron
Natomiast poprzez to co się dzieje na świecie ludzie widzą że cała ta ustawka powoduje że coś tutaj nie gra że wszystkie te powiedzmy sympatyczne które płyną do Rosji są rozdmuchane. Tak że rzeczywistość pokazuje że to są jakieś bzdury tak jak sankcje więc ludzie zaczynają otwierać oczy i cieszę się że jest ich coraz więcej również w Polsce. Już nie jest to taka rusofobia jak na początku kiedy nawet na moim kanale pokazywałem filmy na temat całej tej ustawki ludzie atakowali mnie wyzywali rosyjskiego trolla itd. Teraz kiedy widzą że chodzi o coś więcej zaczynają zmieniać ton i widać że to działa na całym świecie. Natomiast pokazywał jeszcze jeden zwrot akcji. Kiedyś mówiłem o tym że pani Merkel którą Ukraińcy oskarżają o to że ona po prostu zbudowała mocną Rosję odwróciła się od nich kiedy zrobili to propagandę w buczy. Natomiast w tym momencie teraz pani Merkel się nawraca ale jak się nawraca. Posłuchajcie sami. Doradca Zalewskiego reaguje na wypowiedź Merkel. Padły mocne słowa. Mychajło Podolak skrytykował byłą kanclerz Niemiec za słowa na temat agresywnej polityki Rosji oraz za jej politykę wobec Kremla. Na początku czerwca była kanclerz Niemiec Angela Merkel zabrała głos po kilkumiesięcznej przerwie w wystąpieniach publicznych.

[00:12:16.930] - Aron
Tutaj już w tym artykule wiemy że jest że jest kłamstwa. Posłuchajcie. Na początku czerwca była kanclerz Niemiec Angela Merkel zabrała głos po kilkumiesięcznej przerwie w wystąpieniach publicznych. To bzdura ponieważ w momencie kiedy była. Ta ustawka czy inne ustawki które zorganizowała Ukraina z Wielką Brytanią i USA aby wstrząsnąć opinią publiczną po to żeby zatwierdzili kontrakty na broń. W tym momencie ona powiedziała że nie chce jechać do Buczy i pojechała sobie tam na odpoczynek. Tak samo zareagowało większość polityków która od razu wyczuła pismo nosem że to jest jedna wielka ustawka i kłamstwo. Gdzie zrzucają to na Rosję. Wówczas polityk potępiła barbarzyńską wojnę prezydenta Władimira Putina i pochwaliła Polskę za skuteczną pomoc ukraińskim uchodźcom. Też tak nie było bo możecie sobie sprawdzić na filmie. Ona po prostu jakby wycofała się z tej rzeczywistości i nie chciała w ten sposób reagować. Dlatego oberwało się w tamtym czasie za to że nie wypowiedziała się na temat puszczy tak jakby chcieli Ukraińcy i Amerykanie i Niemcy. We wtorek Merkel po raz kolejny skomentowała rosyjską inwazję na Ukrainę. W rozmowie z dziennikarzem tygodnika Spiegel na scenie teatru Berliner.

[00:13:25.320] - Aron
Była kanclerz określiła działania Moskwy jako brutalny naruszający prawo międzynarodowe a dla którego nie ma żadnego usprawiedliwienia. Czyli mamy już taką narrację Zachodu typową według której śpiewają wszyscy politycy. W trakcie rozmowy dziennikarz zapytał Polityka czy jej zdaniem mogła zrobić więcej aby zapobiec wojnie. Nie obwiniam się odpowiedziała Merkel. Jednocześnie przyznaje że nie udało się stworzyć architektury bezpieczeństwa która mogła by temu wybuchowi wojny zapobiec. Była kanclerz Niemiec stwierdziła również że nie ma za co przepraszać w kontekście swojej reakcji na aneksję Krymu przez Rosję w 2014 roku. Merkel uważa że Europa i Rosja są sąsiadami którzy nie mogą się nawzajem ignorować. Musimy znaleźć sposób na współistnienie pomimo wszystkich dla tych nas różnic powiedziała. No i mamy polityka który mówi tak samo jak papież że nie z Amerykanami trzeba trzymać zza wielkiej wody tylko z sąsiadem zza miedzy. Reakcja Ukrainy nasuwa bójka zareagował doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Skrytykował byłą polityk za zbyt naiwną politykę wobec Władimira Putina. Zapytał także czemu Merkel tak silnie uzależniła Niemcy i Unię Europejską od rosyjskich surowców energetycznych skoro zawsze podejrzewała prezydenta Rosji o agresywne działania. Przykładem takiego działania jest gazociąg Nord Stream.

[00:14:41.160] - Aron
Następca Merkel Olaf zawiesił projekt gazociągu w lutym po rozpoczęciu przez Rosją inwazji na Ukrainę. Jeśli kanclerz Merkel zawsze wiedziała że Rosja planuje wojnę a celem Putina jest niszczenie Unii to po co budowała. Oczywiście tutaj mamy jeszcze słowa naiwna powiedziała kanclerz. Dlaczego więc pchnęła Unię Europejską w kierunku większej zależności od rosyjskiej ropy i gazu. I dlaczego Niemcy muszą teraz naprawiać te błędy. Dlatego że polityka to nie gra aktorska jaką przedstawia prezydent Ukrainy tylko gra aby każdemu w kraju było dobrze. Czyli jeżeli teraz Polacy mocno odczuwają ustawkę na Ukrainie i co w tym momencie nagle okazuje się że Polak zaczyna widzieć że pieniążki z portfela mu uciekają że nie może przemieszczać się autem tak jakby chciał bo paliwo drogie. Nie wiadomo co będzie z gazem na zimę. Węgiel drogi. I co się okazuje. Okazuje się że właśnie polityka w której wszystko było ułożone według norm według taniości była właściwa bo czuliśmy się dobrze i bezpiecznie. A teraz to całe zamieszanie w tym momencie daje nam po kieszeniach. Ale dlaczego jest takie zamieszanie. Takie zamieszanie jest dlatego że i tutaj pokażę wam artykuł który myślę że odpowie na pytania i znowu sprawdzi się moja przepowiednia że to co się dzieje z klimatem przeraziło wszystkich polityków.

[00:16:08.400] - Aron
Raporty klimatyczne są przerażające i dlatego trzeba zresetować cały ten system. I cała ta ustawka na Ukrainie to nic innego jak droga do resetu systemu i połączenia wszystkich państw w drodze do tego aby zjednoczyć się i przejść przez zmiany klimatu. Dla wszystkich tych którzy uważają że zmiana klimatu to ściema. Fizycy ostrzegają ziemię czeka chaos. Dotychczasowe wizje klimatycznej przyszłości Ziemi są wystarczająco złe. Ogromne huragany susze powodzie może pochłaniając kolejne lądy i znikające ekosystemy. To zapowiedź katastrofy jakiej w swojej historii nie widziała ludzkość. Ale najnowsze modele wskazują że drastyczne ale przewidywalne zmiany klimatu mogą być i tak mniejszym problemem niż alternatywa. Kompletny klimatyczny chaos którego nigdy nie opanujemy i do którego nie zdołamy się przystosować. Można potem poczytać że w momencie kiedy nic nie zrobimy to bardzo dużo z nas odejdzie z ziemi. I w tym momencie żaden system demokratyczny jakikolwiek tutaj by powstał i chciałby się utrzymać wszystko zniknie. Dlatego myślę że teraz czas na wypowiedź Władimira Putina który dokładnie mówi o co chodzi na świecie i co będzie na świecie dla wielu ludzi którzy dalej wierzą w propagandę amerykańską mogę powiedzieć tak ktoś musiał zresetować ten system i ktoś musiał wziąć na siebie odpowiedzialność aby nie doszło do chaosu na ziemi aby po prostu zacząć współistnieć z Ziemią i rozsypać stary system który niszczy nie tylko ludzi ale też i mamy ziemię.

[00:17:48.240] - Aron
Więc w tym momencie Władimir zaczął sprzątać od podstaw czyli w momencie kiedy dba o swoich obywateli którzy byli w Ługańsku w Doniecku i te republiki wyzwolić które od ośmiu lat walczyły z Ukraińcami. Więc nie widać tutaj żeby atakował całej Ukrainy. Tego ludzie nie chcą widzieć więc w tym momencie kiedy posprząta tamtą część to będzie miał dostęp do Jedwabnego Szlaku do portów i będzie mógł właśnie robić pewną rzecz o której zaraz się dowiecie. Tutaj skorzystam z artykułu który postawił na naszej platformie Aram Chamber. Putin ujawnia przyczyny światowego kryzysu żywnościowego. Skoro widzimy że polityka Zachodu jest tak że raz kłamał raz mówią prawdę a raz się kłócą ze sobą raz współpracują raz nie chcą współpracować. No to mamy tutaj kompletny chaos informatyczny więc w takim chaosie warto nie określać się po jednej ze stron. Ale warto posłuchać dwie strony bo może się okazać że tak jak papież widzi wszystko inaczej tak jak Miedwiediew pokazuje o co chodzi w tym wszystkim tak. Pani Merkel widziała przestrzeń trochę inaczej po swojej kadencji. Robiła wszystko aby współpraca Niemiec i Rosji była taka aby reszta kraju im służyła. Teraz widzimy że Władimir rozdaje karty na całym świecie i myślę że w tym wywiadzie dowiecie się wszystkiego co będzie w przyszłości.

[00:19:16.640] - Aron
Panie prezydencie. Właśnie śledziliśmy twoje spotkanie z przywódcą Senegalu który jest także obecnym przywódcą Unii Afrykańskiej. Wyraził. I faktycznie w ciągu ostatniego tygodnia wiele krajów wyraziło zaniepokojenie nie tylko kryzysem żywnościowym ale obawiają się głodu na dużą skalę ponieważ światowe ceny żywności rosną podobnie jak ceny ropy i gazu. Pytania są połączone. Oczywiście Zachód obwinia za to Rosję. Jaka jest rzeczywista sytuacja na tym etapie. Jak się rozwija. Tak rzeczywiście jesteśmy świadkami prób obwiniania Rosji o ewolucję światowego rynku żywności i narastające tam problemy. Muszę powiedzieć że to kolejna próba obwiniania kogoś innego. Ale dlaczego. Po pierwsze sytuacja na światowym rynku żywności nie pogorszyła się wczoraj nawet po rozpoczęciu przez Rosję specjalnej operacji wojskowej w Donbasie na Ukrainie. Sytuacja pogorszyła się w lutym 2012 roku podczas walki z pandemią wirusa. Kiedy światowa gospodarka była w zastoju i wymagała ożywienia bazy finansowej gospodarcze Stanów Zjednoczonych nie znalazły nic lepszego niż przeznaczenie dużych sum na wsparcie ludności oraz niektórych przedsiębiorstw i sektorów gospodarki. Generalnie zrobiliśmy prawie to samo ale zapewniam że byliśmy dużo bardziej precyzyjni a wyniki są oczywiste. Robiliśmy to wybiórczo i osiągaliśmy pożądane rezultaty bez wpływu na wskaźniki makroekonomiczne w szczególności na nadmierny wzrost inflacji.

[00:20:39.410] - Aron
Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w USA. Podaż pieniądza w USA wzrosła o prawie 6 biliona w niespełna dwa lata od lutego 2012 roku do końca 2008 roku. Bezprecedensowa wydajność maszyn drukujących pieniądze. Całkowita podaż pieniądza wzrosła o %38 i sześć procent. Najwyraźniej amerykańskie władze finansowe uważały że dolar jest walutą globalną i że jak zwykle rozpłynie się jak w poprzednich latach w gospodarce światowej a USA nawet tego nie poczują. Ale tak się nie stało. Nie tym razem. W rzeczywistości porządni ludzie a są i tacy w USA. Sekretarz skarbu powiedział niedawno że popełnił błąd. Był to więc błąd popełniony przez amerykańskie władze finansowo gospodarcze. Nie ma to nic wspólnego z działaniem Rosji na Ukrainie. Jest to zupełnie niepowiązane. To był pierwszy krok i duży krok w kierunku obecnej niekorzystnej sytuacji na rynku żywności bo przede wszystkim ceny żywności od razu poszły w górę. To pierwszy powód. Drugim powodem jest krótkowzroczna polityka krajów europejskich a zwłaszcza polityki energetycznej Komisji Europejskiej. Widzimy co się tam dzieje. Osobiście uważam że wielu aktorów politycznych w USA i Europie wykorzystało naturalne obawy ludzi dotyczące klimatu zmian klimatu i zaczęło forsować ten zielony program w tym sektorze energetycznym.

[00:21:56.150] - Aron
Wydaje się że wszystko jest w porządku poza bezwarunkowym i bezpodstawnymi zaleceniami. Co robić w energetyce. Możliwości alternatywnych rodzajów energii są przeceniane. Energia słoneczna energia wiatru i każda inna energia energia wodorowe to chyba dobre perspektywy na przyszłość ale dziś nie da się ich wyprodukować wystarczającej ilości o wymagającej jakości i po akceptowalnych cenach. Jednocześnie zaczęli bagatelizować znaczenie konwencjonalnych rodzajów energii w tym przede wszystkim węglowodorów. Jaki był tego rezultat. Banki przestały udzielać kredytów ponieważ znajdowały się pod presją. Firmy ubezpieczeniowe przestały ubezpieczać transakcje. Władze lokalne zaprzestały przeznaczenia działek pod rozwój produkcji ograniczały budowę transportu specjalnego w tym rurociągu. Wszystko to doprowadziło do niedoboru inwestycji w światowym sektorze energetycznym a co za tym idzie do wzrostu cen. Jak nie był tak silny jak oczekiwano w ciągu ostatniego roku zima się przyciągnęła a ceny natychmiast poszybowały w górę. Na domiar złego Europejczycy nie wysłuchali naszych uporczywych żądań zachowania długoterminowych kontraktów na dostawy gazu ziemnego do krajów europejskich. Zaczęli ich likwidować. Wiele z nich jest nadal aktualna ale zaczęli ograniczać. Miało to negatywny wpływ na europejski rynek energii. Ceny wzrosły. Nie ma z tym absolutnie nic wspólnego.

[00:23:09.950] - Aron
Ale tu się zatrzymam bo tak jak propaganda polityków zachodnich jest w mediach i propaganda rosyjska też jest medialna. Rosja na pewno nie miała nic wspólnego. No oczywiście że tak. Dlaczego. Dlatego że w momencie kiedy przed chwilą pokazałem wam że raporty klimatologów są przerażające to trzeba było zatrzymać ten system. Trzeba było zmienić całą strukturę energetyczną o której mówiłem że era węgla gazu i ropy dobiega końca ale trzeba było to zrobić mądrze czyli trzeba było natychmiast budować właśnie infrastrukturę zielonej energii odnawialnych źródeł energii ale nie niszczyć infrastruktury tej właśnie o której mówi Władimir Putin. Natomiast kiedy okazało się że raporty klimatyczne nie pozostawiły im dużego wyboru bo okazało się że klimat tak przyspiesza że w ciągu pięciu lat może zmieść ludzi z powierzchni ziemi to w tym momencie zapanował chaos polityczny. No bo jak to politycy teraz muszą zejść ze sceny i na pierwszym miejscu będą po prostu naukowcy klimatolodzy. I co się dzieje. I w tym momencie mamy tutaj tak jak w Polsce zakaz pieców węglowych zakaz palenia jako groszkiem i tak dalej. Za to mamy zakaz aut spalinowych samochody spalinowe tak zwane od 2009 roku.

[00:24:21.800] - Aron
Tutaj mamy przygotowanie do tego że to co mówiłem dla wielu ludzi wydawało się wtedy fantazją lat temu że nie będzie aut spalinowych. Mówili że za 50 lat że to niemożliwe że lobby właśnie nie pozwoli na to lobby energetyczne. A tu się okazuje że kiedy mamy takie raporty hematologicznych które są po prostu przerażające to wszystko jest możliwe. Tylko że powstał powiedzmy uporządkowany chaos a tę nazwę w relacjach europejskich polityków aby przeprowadzić nas przez tą rzeczywistość. I teraz powinno to być tak zrobione że Rosja z Europą się dogaduje. Z jednej strony wprowadzamy odnawialne źródła energii tutaj płynie gaz tak żeby to wszystko trwało ale czy coś to by zmieniło w świadomości ludzi. Nic. Kiedy wszystko byłoby po staremu to ludzie patrzyli by na zmianę klimatu z perspektywy dobra. Dzisiaj spadnie grad zawsze padał grad. Dobra kiedyś była powódź o wiele większa niż teraz bo kiedyś były większe temperatury itd. Czyli byłoby tzw. negowanie zmian klimatu a co za tym idzie wzrost konsumpcji dalej by trwał i przyspieszył by właśnie zmiany klimatu czyli tzw. chaos klimatyczny o którym była mowa w poprzednim artykule. Dlatego trzeba było zresetować system zatrzymać system zrobić ustawkę na Ukrainie.

[00:25:38.300] - Aron
W tym momencie aby to wszystko wyciszyć i zmusić ludzi i Unia i wszystkich polityków do nowego spojrzenia na rzeczywistość czyli do stworzenia unii Azji do stworzenia Unii Afryki do stworzenia właśnie tutaj w Europie zmian kolosalnych. Tak to mogę powiedzieć rozsypała się właśnie systemu konsumpcji. Pamiętajmy że Zachód jest przyspawany wręcz do zakupu. Wiele ludzi w ogóle sobie nie wyobraża życia bez zakupów. Jesteśmy bombardowani kredytami kartami kredytowymi. Wszystko po to żeby kupować kupować wszystkie nowe modele. Co roku wypuszczane sprzętu elektronicznego mają nas zmusić do tego żebyśmy kupowali. Jak nie chcemy kupować to wyłączają nam tutaj aktualizacje wyłączyć telefony zaczynają mówić o tym że stary sprzęt nie będzie działał i znowu nas zmuszają do konsumpcji niszcząc wszystko dookoła. No i więc ktoś to musiał zatrzymać. No i mamy zatrzymanie ze strony Rosji ale Rosja uczestniczyła w tym od początku i tak naprawdę wykonuje pewne założenia które były ustalone z panem Bidenem. Więc tutaj powiem tak że słowa pana Władimira Putina nie są tu znowu prawdą stuprocentową bo Rosja była od początku ze wszystkimi połączona i w ten sposób trzeba było zmienić świadomość ludzi i jak powiedziałem wstrząsnąć ludźmi.

[00:26:55.190] - Aron
Tylko że tutaj ta prawda że za mało jest tych źródeł odnawialnych aby sobie poradzić z zapotrzebowaniem energetycznym świata i Europy. To co trzeba zrobić trzeba zredukować zapotrzebowanie energetyczne czyli spowodować że ludzie będą jeździć mniej autami że będzie się mniej produkowało rzeczy itd. Czyli zatrzymać cały system. I w tym momencie zatrzymują cały system poprzez ustawkę i poprzez to co się dzieje. Czytam dalszą część wywiadu ale jak tylko ceny gazu zaczęły rosnąć szły też ceny nawozów bo z gazu produkuje się części tych nawozów. Wszystko jest ze sobą połączone. Gdy tylko ceny nawozów zaczęły rosnąć wiele firm w tym w krajach europejskich stało się nierentownych i zaczęło się zamykać. Ilość nawozów na światowym rynku gwałtownie spadła a ceny poszybowały w górę. Ku zaskoczeniu wielu europejskich polityków ostrzegaliśmy ich przed tym. Nie ma to żadnego związku z rosyjską operacją wojskową w Donbasie nie ma z tym nic wspólnego. Kiedy jednak rozpoczęliśmy działalność nasi tzw. partnerzy europejscy i amerykańscy zaczęli podejmować działania które pogorszyły sytuację zarówno w sektorze spożywczym jak i produkcji nawozów. Nawiasem mówiąc Rosja stanowi 25 proc. światowego rynku nawozów jeśli chodzi o nawozy potasowe. Powiedział mi to Aleksander Łukaszenko.

[00:28:04.700] - Aron
Ale oczywiście powinniśmy to sprawdzić nawet jeśli uważam że to prawda. Chodzi o nawozy potasowe. Rosja i Białoruś stanowią 45 proc. światowego rynku. To ogromna ilość. Plon roślin zależy od ilości nawozów zastosowanego do gleby. Gdy tylko stało się jasne że naszych nawozów nie będzie na światowym rynku ceny od razu poszybowały w górę. Zarówno na nawozy jak i na produkty spożywcze bo bez nawozów nie da się wyprodukować wymaganej ilości produktów rolnych. I tutaj widzimy stare myślenie pana Putina dlatego że jak do tej pory przetrwaliśmy jak do tej pory przetrwali ludzie skoro wcześniej nie było nawozów a mimo to żyjemy. Nasza historia nie kończy się na 100 200 300 400 latach tylko na ładnych kilka tysięcy lat jak te kilka milionów zmian jeżeli chodzi o wymiary o powodzie. Więc w tym momencie tutaj znowu jest pokazane że mamy stary system oparty na nawozach i nagle tutaj brakuje nawozów wszystko wyszkoliła do góry. Czyli jest to pokazanie nam że trzeba zrozumieć że oni respektują cały ten system i układają to wszystko po nowemu włącznie z rolnictwem. Jedna rzecz prowadzi do drugiej a Rosja nie ma z tym nic wspólnego.

[00:29:14.250] - Aron
Nasi partnerzy sami popełnili wiele błędów i teraz szukają winowajcy. Oczywiście Rosja jest pod tym względem najbardziej odpowiednim kandydatem. I znów pokazana jest że Rosja z Białorusią jest niezbędna do tego aby produkować żywność. Więc każdy kraj który będzie ich odrzucał jest po prostu krajem który nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. I w ten sposób poprzez tą ustawkę wychodzi cała prawda kto i jak jest powiązany z kim i kto co tworzy na ziemi. Wszystko po to aby zrobić współistnienie nie zrobić jakiejś komuny tak jak ludzie uważają pod dyktando Rosji czy Chin bo to nie przeprowadzi ludzi przez zmiany klimatu tylko stworzyć współistnienie aby właśnie klimat jak tutaj było powiedziane nie rozszalał się tak że już nic nic nie powstrzyma. Jedyne co nam przyjdzie to chować się w podziemnych miastach które były do tego przygotowane aby przetrwać zmiany klimatu. Nie wiem czy ktoś chce siedzieć 10 20 lat w podziemnym mieście. Myślę że nie ma sensu tego robić. Dlatego trzeba będzie teraz tutaj zjednoczyć się i stworzyć współistnienie czyli stworzyć Unię Euro a powiedzmy dalej. Co więcej właśnie dowiedzieliśmy się że żona lidera naszych największych firm narodowych została objęta nowym europejskim pakietem sankcji.

[00:30:27.000] - Aron
Jak myślisz dlaczego to wszystko doprowadzi. To pogorszy i tak już złą sytuację. Brytyjczycy a później Amerykanie Anglosasi nałożyli sankcje na nasze nawozy. Następnie po zrozumieniu tego co się dzieje Amerykanie znieśli sankcje. Ale nie Europejczycy sami mówią podczas kontaktów. Tak. Trzeba się nad tym zastanowić. Trzeba coś zrobić ale dziś tylko pogorszyły sytuację pogorszyły sytuację na światowym rynku przewozowym przez co perspektywy żniw będą znacznie skromniejsze a ceny nadal będą rosły. To wszystko to absolutnie krótkowzroczna błędna powiedziałbym wręcz po prostu głupia polityka która prowadzi do impasu. Ale wysocy urzędnicy oskarżają Rosję o uniemożliwienie wypłynięcia zboża które faktycznie znajduje się w ukraińskich portach. To ostatnia propaganda która jest w naszych mediach i teraz odpowiedź Władimira Putina. Blefuje i powiem ci dlaczego. Po pierwsze są rzeczy obiektywne o których teraz wspomnę. Na świecie produkuje się rocznie około 800 mln ton zbóż pszenicy. Powiedziano nam teraz że Ukraina jest gotowa na eksport 20 mln ton. Tak więc 20 mln ton 800 mln ton stanowi 2 i pół procent. Ale jeśli zaczniemy od tego że pszenica stanowi tylko 20 proc. wszystkich produktów spożywczych na świecie a tak jest to nie są to nasze dane to z ONZ.

[00:31:42.960] - Aron
To znaczy że te 20 mln ton ukraińskiej pszenicy jest tylko pół procenta. Praktycznie nic. To jest pierwszy błąd. Druga kwestia 20 mln ton ukraińskiej pszenicy to potencjalny eksport. Dziś oficjalne organy USA mówią też że Ukraina mogłaby wyeksportować 6 mln ton pszenicy. Według naszego ministerstwa rolnictwa to nie 6 ale ok. 5 mln ton. Ale cóż załóżmy że to sześciu. W dodatku mogłoby wyeksportować 7 mln ton kukurydzy. W dodatku mogłaby wyeksportować 7 mln ton kukurydzy. Tyle wyliczyło nasze ministerstwo rolnictwa. Mamy świadomość że to niewiele. W roku rolniczym 2012 22 w eksportujemy 37 mln ton i myślę że zwiększymy ten eksport do 50 mln ton w latach 22 23. Ale tak na marginesie jeśli chodzi o wysypał ukraińskiego zboża to nie przeszkadzamy. Istnieje kilka sposobów na eksport zboża. Po pierwsze można go przetransportować przez porty kontrolowane przez Ukrainę głównie na Morzu Czarnym Odessę i porty sąsiednie. Nie zamierzaliśmy podejść do portu. Zrobiła to Ukraina. Mówiłem już przy wielu okazjach wszystkim naszym kolegom. Niech rozwiną ją porty i niech odpłynął. Statki załadowane zbożem zapewnimy im pokojowe przejście na wody międzynarodowe bez żadnych problemów.

[00:32:55.410] - Aron
Muszą rozminowanie i podnieść statki które celowo zatopili na Morzu Czarnym aby utrudnić wejście do portów południowej Ukrainy. Jesteśmy gotowi to zrobić. Nie użyjemy procesu rozminowania do ataku z morza. Już to powiedziałem. To jest pierwszy punkt. Druga droga eksportowa jest inna możliwość. Porty Morza Azowskiego Berwick i Mariupol są pod naszą kontrolą i jesteśmy gotowi zapewnić płynne wyjście z tych portów w tym dla eksportowanego zboża z Ukrainy. Już pracujemy nad procesem rozminowania kończymy te prace. W pewnym momencie wojska ukraińskie nałożyły 13 min. Ten proces dobiega końca. Stworzymy niezbędną logistykę. To żaden problem. I to jest drugi punkt. Trzecim sposobem eksportu jest możliwość sprowadzenia zboża z Ukrainy przez Dunaj i Rumunię. Czwartą drogą eksportową jest to że jest to również możliwe przez Węgry. I po piąte można to zrobić również przez Polskę. Tak są pewne problemy techniczne bo tory mają różną rozstawie i trzeba zmieniać wózki ale to zajmuje tylko kilka godzin. To wszystko. Wreszcie najłatwiej jest przewozić zboże przez Białoruś. To najłatwiejszy i najtańszy sposób bo stamtąd można go błyskawicznie przetransportować do portów bałtyckich i dalej w dowolne miejsce na świecie.

[00:34:06.470] - Aron
Powiem tak. Można nie lubić Władimira Putina można go lubić. Natomiast ewidentnie widać że to co robi pokazało jedną rzecz że w tym momencie ta zapora tutaj na wschodniej naszej granicy że Białoruś jest zła że Ukraina jest biedna że Rosja to wróg numer jeden. Jest absurdem. Przy tym jeżeli chcemy przetrwać zmiany klimatu my powinniśmy właśnie cieszyć się że Rosja wreszcie rozsypuje. Cały ten absurd polityczno gospodarczy tworzy Unię Euroazjatyckiej. Wspomniałem i to też przepowiednia się sprawdziła. I w tym momencie tworzy nam drogę do tego żebyśmy zrozumieli że można wszystko zbudować na nowo. Ale powiedziałem trudno jest. Zrobić to kiedy takie państwa jak USA i Niemcy są przystosowane do rządzenia i do starego systemu. Kiedy politycy są przyspawany do tego że żyją jak pączki w maśle a reszta społeczeństwa wykonuje to co oni chcą. Więc nic dziwnego że ten który zaczął rozsypywać cały ten układ polityczno gospodarcze ekonomiczny nazwany jest wrogiem. Straszy się że Europa będzie biedna że jak Rosja przejmie Europę to będzie tragedia. Ale jak może być tragedia z krajami które mają tak olbrzymi wpływ na światowy rynek żywności. To z zachodem będzie bieda bo kiedy wpuścimy ten system konsumpcji to w tym momencie będzie brakowało surowców.

[00:35:39.400] - Aron
Klimat będzie się ociepla jeszcze szybciej będzie się zmieniał jeszcze szybciej. Widzimy po ostatnim wydobyciu w Niemczech że to nie są żarty. Rok temu była spektakularna powódź w Niemczech. W tym momencie mamy teraz suszę w Hiszpanii. We Francji mamy olbrzymie upały więc klimat nie żartuje więc nic dziwnego że skoro Zachód udaje że nie widzi to ze wschodu przychodzi pomoc za Rosją i do innego kraju. Chiny gdzie Afryka i Indie idzie Ameryka Południowa. To wszystko tworzy olbrzymią przestrzeń miliardów ludzi którzy będą ze sobą współpracować. Więc pytanie brzmi skoro papież mówi o połączeniu Polski z Rosją skoro Miedwiediew i Putin nie widzi w Polsce wroga tylko przyjaciół którymi powinni współpracować to w tym momencie najwyższy czas abyśmy to widzą lekcje. Aby nie było że mądry Polak po szkodzie. I w tym momencie dopiero jak USA zobaczy czym dysponuje Rosja wtedy cały świat będzie się czuł ze strachu. Znowu powiedzą że Putin jest zły. Inni powiedzą że Putin jest dobry bo zniszczył tylko bazy NATO i wyparowało ileś tysięcy żołnierzy. W ten sposób będą siedzieć przy okrągłym stole i ustalać nowy porządek świata. Czy do tego musi dojść.

[00:37:01.390] - Aron
Nie musi ale czy ludzie będą chcieli tak jak Słowacy zmienić swoje podejście do tego co się dzieje na Ukrainie zależy od nas. To my wyznaczamy drogę. W czasach ostatecznych ta droga może przejść przez pokój lub przez mini wojnę i tzw. braki żywnościowe braki na półkach sklepowych. Racja systemu trwa i będzie trwał. Więc wszyscy powinni w nim uczestniczyć. Natomiast pokażę wam jeszcze jeden artykuł który pokazuje absurd całej tej sytuacji. Nieformalne porozumienie państw NATO boją się reakcji Rosji. Przed chwilą słyszeliście ile pieniędzy Polska i inne kraje wydają właśnie na tę ustawkę. Natomiast coś tu jest kompletnie nie tak. Niemiecka agencja dpa poinformowała że państwa NATO zawarły nieformalne porozumienie by nie dostarczać Ukrainie pewnych rodzajów broni. Chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko bezpośredniej konfrontacji wojskowej z Rosją. Ja czegoś tutaj kompletnie nie rozumiem. Jeżeli komuś zależy na pokoju to idzie siada przy stole i rozmawia. Ponieważ wszyscy jesteśmy uzależnieni od Rosji od Białorusi od Ukrainy od Niemiec od Ameryki Południowej od Afryki itd. Cały rynek żywności jest globalnym rynkiem. To ja. Skoro chce pokoju i rozmawia o pokoju ustala nowe zasady a nie dostarczamy jakąś część broni żeby ta ustawka trwała a innych nie dostarcza.

[00:38:28.510] - Aron
Gdzie tutaj jest sens. Kto tu jest dobra. Tutaj jest zły. Ewidentnie przedłużają ten konflikt mimo tego że mogą go zakończyć. Wiedzą że nie mają szans wygrać w tym konflikcie więc. Układają jakieś nieformalne spotkania takie formalne spotkania w których znowu się dowiemy. Przy NATO i USA będzie chciało przedłużyć konflikt na Ukrainie. Czy będą chcieli przyjąć warunki od Rosji i w ten sposób. Po prostu postępują. Czyli niech się strzelają ale tak żeby nie strzelali do nas tak żeby nie denerwować niedźwiedzia. Niech to wszystko się po prostu dzieje ale jak powiedziałem to wszystko się dzieje dlatego że. W czwartek systemu i wszystko zostało zaplanowane. Od 2021 roku do 2028 roku będzie trwał okres przejściowy. W 2020 roku był wstrząs. Właśnie początek resetu systemu. I teraz w tym całym chaosie informacji trzeba zrozumieć jedną rzecz. Tutaj nie ma dobrych ani złych. Tutaj wszyscy akceptują coś co spowodowałoby że. Nie przeszli byśmy przez zmiany klimatu. I Rosja i USA i Niemcy i Francja i Polska. Wszystkie te rządy próbują sobie poradzić z czymś co zignorowali. O tym mówiłem w innych filmach.

[00:39:51.640] - Aron
Teraz kiedy już wiedzą że zmiany klimatu są tak olbrzymie to w tym momencie trzeba zresetować system i trzeba to zrobić tak aby ludzi krok po kroku przeprowadzić od powiedzmy wstrząsów. Aby zrozumieli że czas jaki znają dobiegł końca. I o tym mówię właśnie w swoich filmach. Wszystko co znaliście upadnie bo wszystko dobiegło końca włącznie z religią demokracji zakupami w pracoholizm z rzeczywistością która po prostu była nie do ogarnięcia i która doprowadziła do depresji do życia na kredycie do wielkich samobójstw. Do gonitwy za pieniądzem. Do wynaturzenia się obojga ludzi którzy skakali sobie po głowie żeby zdobyć karierę. Do ekstremalnych wręcz zachowań jeżeli chodzi o pieniądze. Mordów oszustw kłamstw itd. ITD. Wszystko to się zwiastuje. I powstaje system współistnienia i jedności. Mogę powiedzieć że każdy z Was może sam podjąć decyzję co trzeba zrobić w tym życiu aby zmienić zdanie. Ale wydarzenia na świecie pokazują jedno że obojętnie wobec dualizmu kto jest dobry a kto zły to zachowania prowadzą do jednego do resetu systemu. I będą one w kolejnych latach. Właśnie uczyły nas zmiany zachowania. Mają na to osiem lat. Jeżeli przez osiem lat nie nauczymy się dbać o ziemie to kolejne lata 29 32 będą wręcz latami katastrofalnymi.

[00:41:26.770] - Aron
Jeżeli chodzi o świat. Wtedy klimatu już nie będziesz miał tylko mama. Ziemia będzie zmagać miasta państwa będzie po prostu zjadać ludzi w miliardach. Tak jak w czasach ostatecznych w poprzednim Potopie dała nam osiem lat na to abyśmy się przystosowali do zmian abyśmy się porozumieli abyśmy się modlili o pokój jak to wskazał nam papież Franciszek abyśmy połączyli się wszyscy z Rosją z Litwą Euro Azją z Unią Afryki. Abyśmy stali się jednością na ziemi. Tutaj nie ma tzw. litości dla ludzi bo jest 8 miliardów ludzi i Bóg nie pozwoli na zmiany klimatu. Właśnie razem z Bogiem było ustalone że czas tej drogi na Ziemi dobiegł końca więc sami zgodziliśmy się i na zmianę klimatu i na Rosjan systemu i na religii i na ekonomii i na resort finansów. A przed chwilą właśnie w tym wywiadzie Władimira Putina była mowa o ekonomii że Amerykanie sobie drukowali tyle miliardów dolarów. To jak to jest jednym wolno a drugim nie. Powiedziałem że ekonomia to jeden wielki fałsz. I w tym momencie wydarzenia potwierdzają że tak jest. Nam się zabrania dodrukować pieniądza i straszy się upadkiem Polski bankructwem. A oni sobie produkują ile chcą i jak chcą.

[00:42:44.970] - Aron
No i to jest pokazanie że jednemu wolno a drugiemu nie. I taki świat musi odejść. Dlatego im szybciej wiele ludzi zmieni swoje zachowanie im życie ludzi zrozumie czym jest spokój i czym jest systemu. Więcej ludzi uwolni. Świat dualizmu zacznie akceptować rzeczywistość że nie ma dobra i zła. Wszystko są połączone. Tak jak pokazał to Władimir Putin że wszystkie kraje zostaną połączone. To najwyższy czas zacząć żyć we współistnieniu a nie w podziałach na narodowości na lepszy gorszy na bogatszy biedniejszy. Druga część filmu będzie dla osób z platformy które mają większą świadomość. Będziemy mówić o tym jak zmieni się stopa życiowa tutaj w Polsce i na świecie o pewnych zmianach jeżeli chodzi o kryzys finansowy. O tym co się stanie jeżeli popracujemy dobrze i w tym momencie. O tym jak teraz zmiana klimatu zmiana energetyczna jak podkręcone kontrole umysłu wpływają na waszą pracę i będzie pewna redukcja waszych umiejętności ale też dla wszystkich tych którzy mają większą świadomość i wiedzą o co chodzi i chcą popracować nad spokojem i. Sympatyczna na ziemi. Dla wszystkich tych którzy zastanawiają się czym jest Platforma Rozwoju duchowego. Mogę pokazać wam tak.

[00:44:01.560] - Aron
Jestem na Platformie tutaj widzicie zakładki robić takie zakładki. Zostajecie przeniesieni do tego czym jest ta zakładka. Mogę podziękować Łukaszowi który stworzył mapę społeczności i oczywiście Miłosza za to że ona jest. Tu wygrywa się mapa i jest uczestników na całym świecie jeżeli chodzi o platformę społecznościową. W tym momencie możecie się spotykać ze sobą. Możecie rozmawiać nie tylko przez Platformę ale właśnie odbywają się spotkania. Tutaj mamy kolejne rzeczy które wam pokażę. Mamy tutaj zasoby czyli filmy a media. Czyli będzie radio będzie telewizja są darmowe kursy są kursy które powodują że ludzie rozwijają się duchowo łączą się duszą łączą się ze swoją podświadomości otoczeniem ich cieniami z Bogiem. Są oczywiście social media czyli tutaj gdzie jesteśmy w zeszłym roku dzięki Wojtkowi więc bardzo mu serdecznie dziękuję. Oczywiście tutaj dla biznesu dam pracę szuka pracy czyli ogłoszenia aby mieć osoby obok siebie o podobnej świadomości porady zdrowotne świadome gotowanie. To tutaj ludzie dzielą się przepisami aby właśnie w życiu zdrowiu pomagają sobie kursanci. Tutaj jest strefa dla kursantów czyli to jest ta nowość gdzie każdy kto po prostu wykupił kurs np. spotkanie duszy może zapytać o interpretację.

[00:45:17.490] - Aron
Ja tutaj interpretuje po prostu pewne medytacje wydarzenia które po prostu ludzie widzieli. Więc jak widzicie ta Platforma się rozwija cały czas prośba o uzdrowienie. Tutaj jest bardzo dużo próśb o to aby to zrobić. Wtedy ja i cała społeczność tworzymy operację pantoflową. I oczywiście kochani dziękuję za Wasze wsparcie prośba wsparcie dla przyjaciela. Kochani zaczynamy przeszczepienie babci Helenki. Jak widzimy jest tutaj mnóstwo próśb o to żeby pomagać sobie wzajemnie i to się dzieje. W tym momencie dzieją się później cuda. Więc razem wspólnie pracujemy jest mnóstwo. Podziękowań za to że właśnie dokonały się cuda. To jest właśnie to. Po co powstała ta Platforma. Tutaj mamy portal randkowy dla wszystkich tych którzy nie wiedzą jak z niego korzystać. Wystarczy wejść na portal randkowy wykupić abonament a później np. przelecieć sobie właśnie użytkowniku zobaczyć. I w momencie kiedy któryś wam się spodoba zacząć pisać prywatnie. Będzie aplikacja. Do tych użytkowników mamy już pierwszą parę szczęśliwie zakochaną więc bardzo się z tego cieszymy. Aplikacja ułatwi wam jeszcze bardziej spotykanie się ze sobą i pisanie do siebie. No i portal biznesowy. Czyli tutaj skupiamy się na zarabianiu pieniędzy w tych niełatwych czasach.

[00:46:35.050] - Aron
Mamy tutaj jak myślicie Liga Narodów na dziś ponieważ pierwszego czerwca wiele osób dostało prezent na Dzień Dziecka i mogli obstawić tak wyniki pewnych wydarzeń sportowych że zarobili pieniądze tak teraz po prostu bawią się również w zarabianie. Ale nie tylko. Mamy tutaj porady biznesowe. Mamy strefę podzieloną na kryptowaluty akcje waluty surowce metale nieruchomości i oczywiście zakłady. Tutaj jak widzicie w tym momencie bardzo mocno monitorujemy rynek kryptowaluty. Dzielimy się swoim. Doświadczeniem aby inwestować aby po prostu mieć wymierne korzyści. Do tego ludzie zadaje mi pytania na temat właśnie firm na temat kryptowaluty i po tym jak sprawdziła się przepowiednia o upadku Luna o tym że pewne kryptowaluty będą szły do góry to wszystko po prostu dzieje się tutaj na miejscu. Powiedzmy że mówiłem o giełdach finanse też również o tych giełdach które będą sprawdzane będą specjalne przepisy. No i teraz jakby otworzyła się droga do tego że giełdy te będą sprawdzane i w momencie kiedy będą uznane za pranie pieniędzy będą zamykane. Więc następuje regulacja tych giełd o czym była mowa w czasach na żywo można sobie posłuchać. I w ten sposób po prostu można tutaj dowiedzieć się jak inwestować.

[00:47:56.330] - Aron
I wiele ludzi po raz pierwszy inwestuje w wiele rzeczy i cieszy się że zarabiają pieniądze. Na Dzień Dziecka wiele osób dostało prezenty. Teraz po prostu staramy się przeprowadzić ludzi przez inwestowanie. To nie jest łatwe zwłaszcza w czasach obecnego systemu ale da się zarobić. Da się inwestować więc każdy z was może znaleźć sobie po prostu przestrzeń dla siebie. I jak powiedziałem w firmach robimy czaty dla biznesu. Mogę pokazać jak one wyglądają. Ostatni czat dla biznesu. Jak widzicie mamy porady biznesowe dostawać pytania z czatu dla społeczności kryptowaluty dla społeczności. Więc tutaj są te moje filmy których nie ma w ogóle na stronie. Dodaję ich na kanał na YouTube. Wszystko po to aby ludzie zarabiali pieniądze w tych trudnych czasach. I tutaj możemy. Zobaczcie jak to wygląda na świecie. Wyłączy na chwilę po prostu omawia wykres. Czyli mamy tutaj pokazane kryptowaluty i krok po kroku omawiamy co będzie się z nimi działo. Ja po prostu spędzam z ludźmi czas w tym momencie pokazując co może się wydarzyć na danej walucie i po tym co się zadziało po tym co się działo i tak dalej.

[00:49:05.960] - Aron
Okazuje się że te podpowiedzi się sprawdzają więc w tym momencie na tym polega czat biznesowy. Tutaj ludzie zadają konkretne pytania odnośnie kryptowaluty akcji odnośnie nieruchomości inwestycji. Jak widzicie wykresy. I w ten sposób po prostu sobie to robimy. Oczywiście są to podpowiedzi moje połączone z wiedzą. Nie zawsze przychodzi odpowiedź ale faktycznie bardzo często te podpowiedzi pokazują kiedy będą wzrosty kiedy będą spadki. I patrząc na to co się dzieje na świecie później patrzymy jak to się ma w rzeczywistości. Oczywiście każdy może sam zdecydować czy chce inwestować czy nie chce inwestować. W ten sposób to wygląda i patrzymy ile się z tych przepowiedni sprawdziło. Tak to wygląda jeżeli chodzi o pomaganie przy inwestowaniu tutaj na naszej platformie jak i cieszę się że dużo rzeczy pokrywa się z ekspertami. Mało tego ludzie nawet stwierdzili że eksperci którzy zajmują się rynkiem kryptowaluty czy rynkiem akcji nie przewidzieli tego co ja widziałem w niektórych swoich wizjach. Tak wygląda nasza kochana Platforma. Każdy może do niej dołączyć. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć można zrobić to w ten sposób. Wystarczy wpisać w słowo kropka. Baron Home.pl Pojawi się strona internetowa.

[00:50:24.840] - Aron
I to w tym momencie zjeżdżamy na dół. Wybieramy pakiet podstawowy. To po prostu jest pakiet społecznościowy randkowy. Jeżeli szukacie drugiej połówki pakiet randkowy łączy się z pakietem podstawowym czyli macie dostęp do tego pakietu i pakiet biznes który w tym momencie ma dostęp do wszystkich tych pakietów randkowego i podstawowego. Koszty trzeba doliczyć. VAT czyli 61 50 kosztuje pakiet biznesowej i okazało się że te kwoty zostały szybko zwrócone kiedy ludzie brali udział właśnie w niektórych odpowiedziach. W tym momencie każdy z was sam decyduje o tym. Natomiast 24 60 zł to jest pakiet podstawowy gdzie pomagamy sobie gdzie wspieramy się wzajemnie. Jeżeli ktoś np. nie chce w tym momencie być na platformie to tutaj ma dostęp do podcastu. Tutaj ma dostęp do najnowszych filmów których nie ma na YouTubie w formie podcastów. I tutaj wystarczy dołączcie do nas za 12:30 i uruchomi się dostęp do podcastu. Płatności są i poprzez kartę i poprzez przelewy. Wystarczy kliknąć np. w polskiej i zagraniczne. Jeżeli ktoś nie chce przelewać przez kartę pieniędzy. I tutaj ma przelewy na konto w euro w dolarach w funtach. Przelewy bankowe polskie przelewy 24 lipca przez PayPal czyli tutaj również przez na nasze konta bezpośrednie.

[00:51:45.450] - Aron
Więc do platformy można dołączyć na wiele sposobów i wszystko po to aby właśnie rozwijać aby sobie pomagać aby tworzyć przyjemność przebywania wspólnego ze sobą. To co jest najpiękniejsze na platformie to właśnie podziękowania za wsparcie podziękowania za tworzenie cudów prośba o pomoc opłaty bankowe lub energetyczna jest tutaj. Ludzie nie tylko ode mnie otrzymują atomowe ale też od innych ludzi którzy pracują z mediami bo w tym momencie jest nas tutaj bardzo dużo i bardzo się z tego cieszę. Więc każdy z was po prostu może być w społeczności w której panuje szacunek wzajemny w której można opisać swoje życie w którym można przedstawić siebie i poprosić o pomoc. Jak widzicie społeczność dzieli się również filmikami ze swoimi pupilami. Kochani prośba o wsparcie dla przyjaciela. Nie tylko pracujemy dla społeczności ale też dla innych ludzi. Pokazujemy zmiany na ziemi. Wszystko po to aby stworzyć przepiękną przestrzeń pracy która właśnie tworzy pokój na ziemi i rozumie te czasy. Zapraszam wszystkich serdecznie do naszej Platformy. Życzę wam wszystkiego dobrego w waszym życiu. Bądźcie szczęśliwi. Życzę akceptacji i zrozumienia tych czasów.